Tradycyjnie już listopad to w naszej Szkole miesiąc konkursów polonistycznych. W sumie odbyło się aż pięć konkursów z zakresu języka polskiego.

Najpierw uczniowie próbowali swoich sił w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus (06.11.2017 r.), następnie wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim (16.11.2017 r.) oraz następnego dnia w konkursie w dziedzinie języka polskiego – Złota Żabka. Kolejne dni jesiennego miesiąca przyniosły następne wyzwania polonistyczne. W dniu 22.11.2017 r. przedstawiciele klas piątych reprezentowali naszą placówkę w międzyszkolnym konkursie polonistycznym dla klas V – Językowy zawrót głowy, a następnie kilkunastu chętnych uczniów startowało w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym EDI, który odbył się 23.11.2017 r.

W konkursie recytatorskim laur zwycięstwa zdobyła Jagoda Wiśniewska z kl. V c, a tuż za nią uplasowały się Marta Cybichowska z kl. VI a oraz Jagoda Czemplik z kl. IV d. Z kolei uznanie publiczności uzyskały – Sara Benbrahim – kl. V c i Marta Cybichowska – kl. VI a. Do finału konkursu Złota Żabka w dziedzinie języka polskiego zakwalifikowała się Natalia Czulińska (kl. VI b). Z kolei w konkursie międzyszkolnym Językowy zawrót głowy uczniowie w składzie: Hanna Chojnacka i Karina Wenda-Tanalska (kl. V a) oraz Michał Lisowski (kl. V b) zdobyli III miejsce.

Czekamy na wyniki konkursów Olimpus i Edi.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w zmaganiach konkursowych, gratulujemy sukcesów i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursów.

S.W.