21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny czy „dzień wagarowicza”.
To także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa (nazywany też Dniem Kolorowej Skarpetki). Data 21.03. nie jest przypadkowa, a odnosi się do obecności TRZECIEGO chromosomu w DWUDZIESTEJ PIERWSZEJ parze chromosomów, które składają się z łańcuchów DNA. Ten 3 chromosom jest odpowiedzialny za występowanie wady genetycznej, jaką jest Zespół Downa.

W naszej szkole zorganizowaliśmy akcję „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Skarpetki w paski, w kropki, długie, krótkie, „nie do pary” można było podziwiać dziś wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Kolorowe skarpetki  lub „nie dopary” to synonim niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z tą niepełnosprawnością, a nasza akcja miała na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integrację z nimi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.