28 września klasa 5b udała się w magiczną podróż do krainy piratów i… laserów w Kościanie. Zgodnie z pirackim obyczajem, by w pełni korzystać z atrakcji, uczniowie i opiekunowie na początek musieli przejść bolesne :-) pasowanie na pirata.

Po tym uroczystym akcie zostali włączeni do pirackiej braci i mogli bez ograniczeń korzystać przez cały dzień z atrakcji parku. Najwięcej emocji wzbudziła tzw. „czarna dziura”, obrotowy dom, a przede wszystkim park laserów. Tutaj uczniowie podzieleni na dwie grupy podczas wielkiej, laserowej bitwy rywalizowali na punkty na arenie, a w laserowym labiryncie pokonywali wyznaczoną ścieżkę, omijając wiązki laserowe przecinające trasę marszu. W czasie wyjazdu połączono zabawę z nauką, a więc przyjemne z pożytecznym. Uczniowie uczyli się chęci do zdrowej rywalizacji z rówieśnikami, budowania zaufania do sojuszników, ćwiczyli koordynację ruchowo-wzrokową, sprawdzali swoją gibkość i umiejętności gimnastyczne, spryt i umiejętność planowania. Wychowawca klasy 5b: Marek Błaszczyk.