W poniedziałek, 17 września, najmłodsze klasy naszej szkoły wzięły udział w projekcie edukacyjnym organizacji Miodni.pl. Podczas zajęć edukatorzy przekazali uczniom najważniejsze informacje z życia pszczół.

Dzieci poznały zwyczaje tych małych owadów, dowiedziały się o istotnej roli, jaką spełniają w naszym ziemskim ekosystemie. Niezwykłym doświadczeniem był bezpośredni kontakt z niektórymi przedstawicielami pszczół murarek ogrodowych. Są to łagodne i sympatyczne osobniki, które chętnie spacerowały po kwiatkach i warzywach, a także po dziecięcych rączkach. O strachu nie było już mowy.

W ramach zajęć uczniowie przygotowali domki dla owadów, które w marcu zostaną wypełnione kokonami pszczół murarek. Małe ule zostaną umieszczone na zielonych terenach wokół naszej szkoły. Każda klasa edukacji wczesnoszkolnej, w okresie wiosennym, będzie miała odpowiedzialne zadanie - zadbać o swoją kolonię pszczół. Liczymy na to, że dzięki tym prostym działaniom nasz szkolny ogród będzie jeszcze piękniejszy.

Skąd pomysł na realizację projektu w naszej szkole?

Zazwyczaj dzieci reagują bardzo energicznie i chaotycznie na widok latającej osy bądź pszczoły. Jako nauczyciele mamy wielką nadzieję, że po takich zajęciach świadomość uczniów wzrośnie, a dzięki zdobytej wiedzy zaczną szanować wszystkie owady.

Hasło organizacji Miodni.pl brzmi Bądź miodny! Miej wpływ na swój dobrostan.

Miejmy zatem wpływ na jakość naszego życia. Zadbajmy o małych przyjaciół – pszczoły.

Krzysztof Szubielski

[Aktualizacja 20.09.2018]

Zobacz zdjęcia: Mali przyjaciele Ziemi – dzieci i pszczoły.