Dzieci z Wesołej Stacyjki wyruszyły w podróż do Włoch! Na początku naszej wycieczki nauczyliśmy się kilku podstawowych słów

i zwrotów, takich jak "ciao" (cześć), "Addioi" (żegnaj), "buongiorno" (dzień dobry)
i "arrivederci" (do widzenia). Dzieci były bardzo zainteresowane nauką nowych słów i starały się powtarzać je z nauczycielami.
Następnie poznaliśmy różne rodzaje makaronów, które są popularne we Włoszech. Dzieci miały okazję obejrzeć zdjęcia i próbować wymawiać ich nazwy po włosku, takich jak spaghetti, trotolle, tagliatelle czy penne. Dowiedzieliśmy się, że makarony są ważnym elementem kuchni włoskiej i można przygotować z nich wiele potraw.
W kolejnej części zajęć, przedstawiliśmy dzieciom słynne zabytki Włoch, takie jak Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, czy Fontanna di Trevi. Dzieci były zafascynowane pięknymi zdjęciami i próbowały nazwać poszczególne zabytki.
Na koniec zajęć, przedszkolaki wykonały kilka zadań z tematyką włoską. Między innymi wyklejały bibułą flagę, składały puzzle
z widokami na zabytki Włoch. Był to wspaniały
i pełen pozytywnych wrażeń dzień, podczas którego dzieci mogły poznać kulturę i język włoski.

Link do filmu : https://www.facebook.com/reel/3047141405589136

Włochy