Od kwietnia do czerwca raz w tygodniu w bibliotece szkolnej spotykali się miłośnicy książek i szycia
z klas II i III. Inspiracją do szycia były książki ze szkolnej biblioteki. Uczniowie słuchali głośnego czytania, a następnie tworzyli prawdziwe gałgankowe cudeńka z resztek materiałów. Swoje rękodziełka ozdabiali resztkami filców, koronek i koralikami. W ten sposób uczniowie doskonalili umiejętności krawieckie i poznali fragmenty książek: „Tsatsiki i tata poławiacz ośmiornic”, „Dzieci
z Bullerbyn. Wielkanoc w Bullerbyn”, „Wyszywanki i inne robótki ręczne”, „Pusia, zagubiona kotka”, „Blondynka u szamana. Magiczna wyprawa do świata Indian”.

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku.

Dnia 23 maja uczestnicy kół artystycznych odwiedzili Muzeum Narodowe i wzięli udział w lekcji muzealnej Opowieści obrazów połączonej z warsztatem plastycznym. Wcześniej podczas zajęć czytelniczych w szkole uczniowie słuchali fragmentów książki „Mity dla dzieci” G. Kasdepke.
W muzeum dzieci wysłuchały zajmujących opowieści przedstawionych na obrazach i wykazały się niemałą wiedzą dotyczącą mitologii i legend. W drugiej części lekcji muzealnej uczniowie wykonali pastelami własne ilustracje do prezentowanych mitów.

3 czerwca podczas festynu szkolnego zorganizowano zabawy, warsztaty i konkursy inspirowane literaturą dla dzieci. Dzieci budowały baśniowy zamek z kartonów, malowały na dużych foliach bajkowe wydarzenia i postaci, wykonywały zakładki książkowe z filcu, pozowały do zdjęć z Harrym Potterem. Podczas festynu można było zakupić nowe książki na stoiskach wydawców i księgarń lub książki używane na stoisku „Bestsellery z dawnych lat”.

30 maja odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 0-II pn. „Recytacje na wakacje” na podstawie między innymi książek z wierszami Danuty Wawiłow „Wszędzie pachnie czekolada”, „Wiersze dla niegrzecznych dzieci”. Spośród 17 uczestników jury nagrodziło książkami
i dyplomami 6 najlepszych recytatorów: Szymona Gajewskiego, Dobrochnę Skocką, Nataszę Kijo, Amelię Singh, Martynę Szklarską, Kornelię Kalubę.  Wszyscy pozostali recytatorzy otrzymali dyplomy
i drobne upominki. Ciekawe recytacje przybliżyły wszystkim lato i wakacje.

Godziny otwarcia dla uczniów:

poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek: 7:30-17:00