W poniedziałek 18 grudnia uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu z Lilką, inicjatorką i organizatorką zbiórki karmy dla zwierząt przebywających w schroniskach.

Lilka to czwartoklasistka z Lubonia, która całym sercem pomaga zwierzętom na różne sposoby. Na spotkaniu z rówieśnikami opowiedziała o tym jak można pomagać czworonogom w schroniskach i pokazała zwierzątka, którym pomaga. Okazało się, że to nie tylko psiaki i kociaki, ale również świnki, kózki a nawet kurczak. To znaczy… Pani Antonia Tosia Kurczak. Lilka przedstawiła też swoje zwierzaki i opisała na czym polega dom tymczasowy. Dziewczynka wspomniała też o Pudełku Lilki, czyli swoim pomyśle na pomoc zwierzętom. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego, że taka mała może tak dużo! Lilce życzymy spełnienia marzeń, czyli zebrania góry karmy, która pozwoli nakarmić puste brzuszki zwierząt ze schronisk, trzymamy kciuki za Pudełko i dołączamy się do akcji.

W naszej szkole są dwa Pudełka Lilki – w holu oraz przy świetlicy. Do 22 grudnia można przynosić do nich karmę, akcesoria, koce itp.

Zdjęcia: Niecodzienne spotkanie czwartoklasistów

Agnieszka Czerwińska