Zimowa edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej  You Can Sing miała miejsce 15 grudnia 2017r.

W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół:

  • Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu
  • Szkoły Podstawowej nr 7
  • Szkoły Podstawowej nr 19
  • Szkoły Podstawowej nr 51
  • Szkoły Podstawowej nr 79
  • Społecznej Szkoły Dębinka

oraz naszej szkoły.

Zgodnie z regulaminem uczestnicy mogli wystąpić solo lub w duetach. W tym roku konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas III - IV oraz uczniowie klas V - VII.  W jury tradycyjnie zasiedli nauczyciele języka angielskiego lub muzyki ze wspomnianych szkół. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Jedni mniej,  drudzy bardziej stremowani, jednak każdy dał z siebie wszystko i został nagrodzony wielkimi brawami. Dzięki świątecznemu repertuarowi towarzyszył nam magiczny nastrój.

Po zliczeniu punktów ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy oraz nagrody:

W kategorii uczniów klas III - IV

I miejsce Natalia Szukała SP21

II miejsce Emilia Dąbrowska SP21

III miejsce Zuzanna Rzeźnik SP79

W kategorii uczniów klas V-VII:

I miejsce Zuzanna Rajman SP19

II miejsce Zuzanna Wieczorek SP79

III miejsce Dominika Połeć & Weronika Cybulska  SP7

Wszyscy  uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim wykonawcom za dostarczenie wielu miłych wrażeń, opiekunom za przygotowanie uczniów oraz rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy na widowni.

Oprócz nagród rzeczowych zwycięzcy otrzymali bilety do kina oraz do kręgielni, za które dziękujemy Multikino 51 Poznań oraz MK Bowling Poznań.

 Zdjęcia: You Can Sing Winter Songs

Agnieszka Czerwińska