13 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia towarzyszył świąteczny, podniosły nastrój.   Uczniowie w galowych strojach odśpiewali hymn, następnie wysłuchali krótkiej przemowy o trudnych dziejach Polski  oraz  obowiązku tworzenia przez każdego z nas mądrej historii naszego kraju  z szacunku dla  pamięci rodaków, którzy nie bacząc na własne życie i wygody walczyli o naszą wolność.
Po części oficjalnej widownia obejrzała przedstawienie pt. „Skacze skakanka po kartach historii” przygotowane przez szkolne kółko teatralne. Młodzi aktorzy z zapałem wygłosili teksty o zmaganiach Polaków w walce o niepodległość. Jednocześnie przedstawili swoją wizję budowy Ojczyzny – bez podziałów i kłótni, bez zafałszowywania znaczenia słów i życiorysów bohaterów, za to pełną mądrości ludzi kierujących się na co dzień  takimi wartościami jak: honor, solidarność, uczciwość i przyzwoitość.

Zdjęcia z uroczystości: Święto Niepodległości

Hanna Sieradzka