W sobotę 8 października 2022r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych wędrowali szlakami turystycznymi po Wielkopolskim Parku Narodowym.

 

W drodze podziwiali piękne jeziora polodowcowe otoczone lasami liściastymi oraz pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej. Poznali wiele ciekawostek, legend  i faktów na temat Parku. Dowiedzieli się dlaczego raz w roku woda w Studni Napoleona zamienia się w szampana i czyje skarby spoczywają na dnie jeziora Skrzynka. Poznali nazwisko założyciela WPN-u, dowiedzieli się również dlaczego Park nazywany jest Muzeum Form Polodowcowych.

Na mecie czekała na nich grochówka z kotła oraz chleb ze smalcem, a przy ognisku uczniowie upiekli kiełbaski.

Po posiłku uczniowie ruszyli do zabawy. Skakali w workach, rzucali piłeczkami do celu, a na koniec rozwiązali test o Wielkopolskim Parku Narodowym. 

W nagrodę każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkową plakietkę oraz ciasteczka na deser.

Zmęczeni, ale  zadowoleni wróciliśmy do Poznania.

Danuta Maćkowiak