Jeżeli uważasz, że aktywność sportowa to tylko intensywne treningi i ogromne zmęczenie, jesteś w błędzie! To sposób na nasze życie, dobre samopoczucie i eksplozję endorfin! Do tej pory publikowaliśmy zdjęcia „na sportowo” naszych uczniów. Dziś pora na nauczycieli.

Spójrzcie na nich! Wspinaczka, rower, bieganie, nordic walking, hula hop, jeździectwo, rolki oraz aktywny trening w domu na macie – to tylko kilka spośród aktywności sportowych, które podejmują. Zachęcamy również Was, drodzy Uczniowie i drodzy Rodzicie, abyście każdego dnia wykonywali aktywność fizyczną, która zdecydowanie ma pozytywny wpływ na nasze ciało, poprawia samopoczucie oraz zapewnia dobry nastrój.

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca, aby dzieci i młodzież codziennie wykonywały 60 minut aktywności o umiarkowanej lub dużej intensywności. Dorośli powinni wykonywać aktywność fizyczną przez 150 -300 minut tygodniowo o umiarkowanej intensywności lub 75-150 minut o dużej intensywności.

Pamiętajcie, nasze samopoczucie zależy od naszych nawyków!

Pozdrawiamy!

WUEFIŚCI