W roku szkolnym 2019/2020 odbyła się już XIV edycja polonistycznego konkursu dla piątoklasistów z cyklu Językowy zawrót głowy. Uczniowie rozpoczęli zmagania w dniu 12 grudnia 2019 r. o godzinie 10.00. W konkursie wzięły udział cztery szkoły, a w tym: SP nr 3, SP nr 21, SP nr 71 i SP nr 84.

Wszystkie drużyny z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zadania konkursowe. Po zakończeniu imprezy uczniowie zgodnie powiedzieli, że ćwiczenia były dość trudne, jednak możliwe do rozwiązania.

Dodatkowo, gdy regulaminowy czas konkursu dobiegł końca, w czasie obrad Jury, uczestnicy językowych zmagań mieli okazję oglądać film pt. Herkules, wyemitowany w sali multimedialnej. Ta część spotkania szczególnie spodobała się uczestnikom.  

Komisja konkursowa, złożona z polonistów, a w tym goszczących u nas nauczycieli przyjezdnych szkół, ustaliła następujący wynik:

I miejsce –   SP nr 21

II miejsce – SP nr 3

III miejsce – SP nr 84

IV miejsce – SP nr 71

Organizatorzy konkursu wręczyli zwycięskim zespołom nagrody książkowe i pogratulowali wysokiego poziomu wiedzy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

S. W.

Zdjęcia: Językowy zawrót głowy