Czy  w październiku las wygląda równie pięknie jak wiosną? Czy przez kawałek drewienka można pić wodę jak przez słomkę i dlaczego tak się dzieje. Na drzewie jest mech czy porost? Na te wszystkie pytania klasa 5 a szukała odpowiedzi w Biedrusku.

Dzięki zajęciom odbywającym się w ramach projektu "Policzmy się z przyrodą" rozwiązaliśmy kilka zagadek i odpowiedzieliśmy na nurtujące nas pytania. Powstały piękne rysunki i karty pracy. Było ciekawie i śmiesznie:-)

Zachęcam gorąco  uczniów do odwiedzania strony http://www.wlin.pl - jest to bezpłatna platforma edukacyjna, z której mogą się bardzo dużo dowiedzieć o trzech blokach tematycznych: wodzie, lesie, naturze i powiązań między nimi.

Zachęcam również do odwiedzania strony internetowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, gdzie znajdą Państwo mnóstwo ciekawych artykułów i materiałów:  http://www.poznan.lasy.gov.pl/edukacja

Polecam także obejrzeć serię „Oblicze Lasów”, która jest dostępna na portalu youtube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLuiikgCc3oFK8HuVJstc0z-q014XIwEGU&disable_polymer=true

Ewelina Horkawy

Zdjęcia: Zajęcia w Ośrodku Leśnym "Łysy Młyn"