Szkoła nasza uczestniczy w Konkursie „Drzewo Franciszka” organizowanym przez Szkółki Kórnickie. To dzięki nim otrzymaliśmy 3 drzewa oraz dofinansowanie na realizacje tego projektu.

Do udziału w tym święcie zaprosiliśmy klasy Id, II a, II b, III a, III b oraz klasę VIII c. Na wstępie dzieci uczestniczące w  obchodach wysłuchały pogadanki na temat Św. Franciszka i jego stosunku do przyrody. To jego uznano pierwszym ekologiem i patronem ekologów. Kolejnym punktem było przybliżenie młodszym dzieciom idei i historii powstania Ogrodu Dydaktycznego w naszej szkole. Dzięki niemu dzieci mogą uczyć się ekologii oraz przyrody, m.in. rozpoznawania drzew. Mogliśmy to sprawdzić w kolejnym punkcie naszego programu- czyli mini konkursie. Dzieci odgadywały najbardziej znane gatunki drzew i najpierw indywidualnie a potem klasami odszukiwały wskazane drzewa. (dąb, brzoza, lipa, sumak , jarząb, śliwa purpurowa)

Wreszcie zabraliśmy się za sadzenie. Dzieci samodzielnie wykopały doły (klasa VIII), a następnie zgodnie z instrukcją posadzono drzewa. Grusza dołączyła do naszego powstającego mini sadu, a jarząby zasadziliśmy wzdłuż płotu.

Aby młodsze dzieci mogły poczuć się ogrodnikami sadziły cebulki tulipanów, narcyzy i krokusów.

Mam nadzieję że udział dzieci w takiej aktywności zachęci je do dbania o zieleń wokół naszej szkoły i nie tylko.

Obejrzyj prezentację 🎞

Emilia Siedlecka