Dnia 27 września klasa Vd wybrała się na wycieczkę historyczno-krajoznawczą na Ostrów Tumski w Poznaniu.

Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej w Muzeum Archidiecezjalnym, gdzie wzięliśmy udział w teleturnieju historycznym „Zadanie – Powstanie” z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Podczas kilkudziesięciu minut pasjonującej zabawy przyswoiliśmy sobie wiedzę dotyczącą Powstania Wielkopolskiego – poznaliśmy jego przyczyny, osoby związane z Powstaniem, miasta, gdzie prowadzone były powstańcze walki, a nawet pieśni powstańców.

Po zajęciach w muzeum udaliśmy się na jesienny spacer po Ostrowie Tumskim, ale nasz spacer nie był zwykłą przechadzką. W przestrzeni Ostrowa Tumskiego rozwiązaliśmy Quest – „Początek Polski w Poznaniu” z serii „Wielkopolskie Questy”. Dzięki naszej zabawie odkryliśmy nieznane nam, ciekawe informacje dotyczące naszej królewskiej wyspy w Poznaniu i znaleźliśmy ukryty skarb.

Na zakończenie wycieczki wszyscy zostali zaproszeni na dobre ciacho z okazji Dnia Chłopaka i pełni wrażeń oraz zdobytych informacji wróciliśmy do szkoły.

Elżbieta Kaczmarek

Zdjęcia: Klasa Vd – wycieczka na Ostrów Tumski