W piątek, 28 września w naszej szkole odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten obchodziliśmy pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły powtarzali i przypominali sobie tabliczkę mnożenia i dzielenia, przygotowując się do piątkowego wydarzenia. Uczniowie klas IV przygotowali na ten dzień piękne plakaty oraz materiały na gazetkę. W Dniu Tabliczki Mnożenia to właśnie oni – uczniowie klas IV wcielili się w rolę egzaminatorów sprawdzających, jak dobrze uczniowie naszej szkoły znają tabliczkę mnożenia. Było to dla nich niemałe wyzwanie, jednak spisali się na medal. Egzaminy cieszyły się ogromną popularnością, a nagrody - naklejki Eksperta Tabliczki Mnożenia, rozchodziły się jak świeże bułeczki. Ostatecznie wszyscy świetnie się bawili, a tabliczka mnożenia została odświeżona i utrwalona

Monika Bączyk

Zdjęcia: VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia