8 czerwca 2017r. uczniowie klas szóstych  uczestniczyli  w prelekcji na temat działalności Drużyny Szpiku. Dowiedzieli się jak i dlaczego powstała Fundacja " Dar Szpiku" im. Anny  Wierskiej.  Obejrzeli  pouczającą  i wzruszającą opowieść o dawcach i biorcach szpiku kostnego. Dowiedzieli się również, że oddawanie szpiku jest bezpieczne i bezbolesne.

Wśród dawców jest wielu znanych artystów i sportowców; niektórzy z nich pochodzą z Poznania. Należą do nich: Sylwia Grzeszczak, Mezo, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Reiss, Marcin Urbaś.

Do Drużyny należą też rzesze zwykłych ludzi, chociaż należałoby powiedzieć : niezwykłych.

Każdy z nas może do nich dołączyć i nieść pomoc potrzebującym, wystarczy tylko chcieć!

Pamiętajmy, że życie jest dla każdego człowieka wartością najważniejszą.

Zdjęcia: Drużyna Szpiku w naszej szkole