29 marca 2017r. w naszej szkole królował kolor niebieski. Dlaczego? Dlatego, że w tym dniu obchodziliśmy Święto Wody.

W auli szkolnej zebrali sie wszyscy uczniowie szkoły, by podsumować projekt  i zaprezentować efekty swojej pracy.

Uczniowie przez cały miesiąc marzec pracowali nad zadaniami, które polegały na wykonaniu:

  • kolażu rodzinnego lub klasowego
  • ozdobnego naczynia do picia wody
  • transparentu zachęcającego do picia wody
  • reklamy promującej wodę

W dniu finału odbywały się również degustacje wody, a na zakończenie  happening. Uczniowie całej szkoły przemaszerowali ulicami Dębca głosząc hasła promujące zdrowy styl życia i zachęcające do picia wody. Nieśli transparenty, rozdawali ulotki przechodniom, a najmłodszym mieszkańcom przyklejali naklejki.

Część uczniów odwiedziła przedszkola dębieckie , by zachęcić dzieci do picia wody. Dla nich również mieliśmy kolorowe naklejki oraz wodę. Zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć i umówiliśmy się na kolejne spotkania.

Zdjęcia: Święto Wody

Danuta Maćkowiak