Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada. Także w świetlicy szkolnej mogliśmy uczcić dzień naszych pluszowych przyjaciół. Robiliśmy prace plastyczne, słuchaliśmy historii o pluszowym misiu, zrobiliśmy galerię przytulasów, a nawet mogliśmy spotkać „żywego” misia 😊.

Pan Szymon, przebrany za niedźwiadka, umilał nam czas i przedstawił wiersz swojego autorstwa. Brawa dla Pana Szymona! Na koniec świetliczaki  mogły zrobić sobie zdjęcia z naszym „żywym” misiem i swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

 

Dziś jego dzień, kto to taki?
Cały miękki, kolorowy,
uszczęśliwia nam dzieciaki
Miś pachnący i pluszowy.

Sto lat temu, trochę więcej
Powstał nagle pomysł misia.
Imię ma po prezydencie
I zostało tak do dzisiaj.

Misiu drogi, zostań z nami
Dziś zabawy z pluszakami!
Żyj nam proszę długie lata
I w smuteczku i radości
Wszystkich dzieci wokół świata
W domku misia każdy gości!

(Szymon Bielanowski)