Czerwiec grupa Biedronek rozpoczęła od realizacji prezentu z okazji Dnia Dziecka, czyli…wycieczki autokarowej do Nowego Zoo.  Przypomnieliśmy sobie nazwy zwierząt oraz odgłosy, jakie wydają. Kolejną atrakcją – niespodzianką był przejazd kolejką po terenie poznańskiego zoo.

W czerwcu nabyliśmy kolejną umiejętność, jaką było kiszenie ogórków. Wybraliśmy się z Panią na pobliski rynek i zakupiliśmy wszystko to, co potrzebne do zakwaszenia. Panie pokazały Nam krok po kroku na czym polega ten proces. Z chęcią układaliśmy ogórki do wiadra oraz dodawaliśmy potrzebne składniki. Nie mogliśmy doczekać się efektu końcowego, czyli degustacji. 

W połowie miesiącu gościliśmy mamę Olgi, która jest ratowniczką medyczną. Zdobyliśmy cenną wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy.

W ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” odwiedziły Nas uczennice klasy drugiej szkoły podstawowej, które przeczytały Nam letnie opowieści.

Kolejne dni upłynęły Nam pod znakiem przygotowań do wakacji. Nauczyliśmy się śpiewać piosenkę pt. „Złap lato za rękę…”. Sporo rozmawialiśmy na temat zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji. Rozwiązywaliśmy letnie zagadki słowne, wykonywaliśmy prace plastyczne o tematyce wakacyjnej, a przede wszystkim korzystaliśmy z pięknej pogody spacerując i bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym.

A w ostatni dzień roku szkolnego wszystkie Biedroneczki udały się do Straży Pożarnej.

Biedronki czerwiec 2 1Biedronki czerwiec 2 2Biedronki czerwiec 3Biedronki czerwiec 4Biedronki czerwiec 5