ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE MAJ  2019 - GRUPA SMOKI

TEMATY TYGODNIA:

1. Ktoś nam niebo pomalował. Witaj tęczo kolorowa!
  2. Ruch tu wielki, dżwięków moc, z traw na łące miękki koc.
  3. Wybrać zawód – trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa.
  4. Bukiet, prezent i cukier, dziś rodziców dzień jest wielki.

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE:

• Kształcenie umiejętności rozpoznawania i nazywanie wybranych roślin i zwierząt, poznanie ekosystemu łąk.
  • Tworzenie zielnika, nazywanie ziół.
  • Poznawanie zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla wiosny i lata.
  • Uwrażliwienie na piękno polskich krajobrazów.
  • Poznanie obrazu graficznego głoski „f”, „j”, „h”
  • Utrwalanie wiedzy na temat zachowań w sytuacji zagrożenia, numeru ratunkowego 112.
  • Zabawy muzyczne – utrwalanie umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych (trójkąt, bębenek, kołatka).
  • Zapoznanie z pracą wybranych osób z przedszkola (szkoły).
  • Obserwacja pracy ludzi w wybranym zawodzie, np. aptekarza, urzędnika pocztowego, policjanta, piekarza, krawca, fryzjera. Kształtowanie postawy poszanowania pracy różnych osób.
  • Kształcenie umiejętności prowadzenia rozmowy na temat roli rodziców w rodzinie.
  • Zachęcanie do rozmów na temat więzi emocjonalnych łączących członków rodziny.
  • Dostrzeganie czynności wykonywanych przez rodziców na rzecz organizacji życia codziennego dla wszystkich członków rodziny.
  • Kształcenie umiejętności recytowania wierszy i śpiewania piosenek związanych z tematem zajęć.
  • Uświadamianie dzieciom bezwarunkowej miłości rodzicielskiej.
  • Zachęcanie do okazywania szacunku i miłości swoim rodzicom.
  • Kształcenie umiejętności przygotowania się do udziału w uroczystościach przedszkolnych.
  • Kształtowanie potrzeby sprawiania rodzicom radości, przyjemności nie tylko z okazji ich świąt.