9 kwietnia nasze Przedszkole "Wesoła Stacyjka" wzięło udział w Przeglądzie Teatrów Szkolnych BIS.
Nasza grupa teatralna składająca się z przedszkolaków, rodziców oraz nauczycieli zaprezentowała spektakl pt.:"Przygody Piotrusia Pana". Nasza interpretacja owej sztuki nawiązywała do starej powieści autorstwa szkockiego powieściopisarza i dramaturga J.M. Barriego.
 
Głównym bohaterem jest tytułowy Piotruś Pan, psotny chłopiec, który nie chce dorosnąc. Piotruś, znakomity szermierz, spędza swe niekończące się, pełne przygód dzieciństwo na wyspie Nibylandii, przewodząc grupie Zagubionych Chłopców. Powieść zawiera wiele elementów fantastycznych: Piotruś posiada magiczne zdolności (np. potrafi latać) i do jego przyjaciół zalicza się wróżka Dzwoneczek.
W powieści Piotruś Pan przylatuje do sypialni Wendy i jej braci i namawia je do ucieczki do Nibylandii. Głównym antagonistą Piotrusia jest grupa piratów pod dowództwem kapitana Haka.
 
Serdeczne podziękowania dla wszystkich aktorów biorących udział w przedstawieniu. Dziękujemy również rodzicom i dzieciom za liczne przybycie! :)