"Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki..." E. Budryk
 
W dniu 21 III 2018r. wszystkie dzieci z Wesołej Stacyjki wzięły udział przywitaniu wiosny! :) Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę adekwatnego repertuaru piosenek, wierszyków i rymowanek. Przedszkolaki wraz z kolorowymi gaikami wyruszyły na spacer przy akompaniamencie tamburyn, bębenków i brzękadełek krzycząc wesoło: ZEGNAJ ZIMO! WITAJ WIOSNO!
Podczas wyprawy, Pani Wiosna zostawiła nam kilka zielonych kopert w których mogliśmy znaleźć ciekawe zagadki i zadania. By móc maszerować dalej musieliśmy im sprostać! Daliśmy radę!
Na koniec naszej wiosennej podróży dzieci miały okazję skosztować zielonych warzyw i owoców. Oceniały ich kształt, kolor, zapach i oczywiście smak. :)
WITAJ WIOSNO!