W ramach projektu czytelniczego „Z książką podróże małe i duże” w piątek 20 października naszą szkołę odwiedził autor książek dla dzieci i młodzieży pan Łukasz Wierzbicki.

Pan Łukasz opowiedział o przedwojennym poznańskim podróżniku Kazimierzu Nowaku, który w latach 30-tych ubiegłego wieku w ciągu 5 lat przemierzył na rowerze Afrykę z północy na południe i z powrotem. Przygody Kazimierza Nowaka zostały opowiedziane w książce „Afryka Kazika”, którą uczniowie klas czwartych poznali na lekcjach języka polskiego. W holu szkoły można oglądać plakaty wykonane przez uczniów na podstawie tej książki.

Spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim było pełną wrażeń przygodą z Afryką i Kazikiem, który spełnił swoje marzenia. 

Łukasz Wierzbicki jest również autorem innych książek dla dzieci: „Machiną przez Chiny”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, „Drzewo”. Wszystkie te książki można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.

W lutym 2018 roku ukaże się kolejna książka pana Łukasza o wyprawach kajakiem przez Atlantyk polskiego podróżnika Aleksandra Doby.

Zdjęcia: Spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim, autorem książki Afryka Kazika

Katarzyna Michalak