23 września nauczyciele, uczniowie i ich rodziny uczestniczyli w imprezie prozdrowotnej Bieg po zdrowie, imprezie promującej aktywny i zdrowy styl życia. Mimo braku słońca czuło się energię!

W tym roku w imprezie uczestniczyło prawie 400 osób, natomiast w Biegu o Puchar Dyrektora wystartowało prawie 140 biegaczy ( w tym ponad 30 dorosłych).
Najmłodszy uczestnik nie ukończył jeszcze pierwszego roku życia. Tym razem trasę przebył w wózku, którym zarządzał jego tata, ale wierzymy, że już za kilka lat będzie dzielnie wspierał ekipę biegaczy.

Jak co roku, biegli z nami również reprezentanci Drużyny Szpiku, m.in. pani Ania, której przeszczep szpiku uratował życie. Dzięki temu może nadal biegać, tańczyć, ale przede wszystkim być razem ze swoją rodziną jeszcze przez długie lata.

Już o 8.00 rano na boisku szkolnym zjawił sie KRWIOBUS, a zaraz po nim pierwsi chętni do oddania krwi. Przed autokarem przez kilka kolejnych godzin stała długa kolejka. Krew oddawali rodzice, nauczyciele, pani dyrektor Monika Michalak, strażacy oraz członkowie Drużyny Szpiku.
Bardzo dziękujemy za udział w akcji, która uratuje zdrowie i życie wielu ludzi. Dziękujemy w imieniu wszystkich chorych i potrzebujących. Cieszymy się, że mieszkańcy Dębca nie są obojętni na potrzeby drugiego człowieka.

Podczas imprezy na zielonym boisku odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków z Wesołej Stacyjki. Jesteśmy dumni, że dzieci z przedszkola oraz z zerówek, a także ich rodzice uczestniczyli we wspólnym bieganiu i wspólnie z nami spędzili sobotnie przedpołudnie.

W trakcie imprezy na wszystkich czekały przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców oraz  gorąca grochówka i zdrowe przekąski przygotowane przez naszą szkołę.

Na zakończenie najlepsi biegacze otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Drużynę Szpiku.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za zaangażowanie i udział w imprezie.

Do zobaczenia za rok!

Zobacz nas na WTK (telewizja internetowa) Puls dnia

Zdjęcia z imprezy: Bieg po zdrowie

Wyniki do pobrania: Wyniki

Danuta Maćkowiak