Opis innowacji "Zdrowo i kolorowo"

Innowacja polega na wprowadzeniu nowatorskich rozwiązań programowych i metodycznych.

Jest oparta głównie na działaniu oraz  wykorzystaniu i zastosowaniu wiedzy w praktyce. Włącza rodziców do realizacji treści programowych.

Zajęcia będą prowadzone głównie w formie warsztatów, podczas których dominować będzie metoda projektu. Wiedza i umiejętności zdobywane podczas zajęć będą wykorzystywane w życiu codziennym ucznia. Podczas zajęć dzieci będą samodzielnie przygotowywały kanapki, surówki i sałatki. W ten sposób nauczą się jak przygotować potrawy, by były zdrowe i smaczne, a zarazem kolorowe. Dowiedzą się również, że przygotowywanie posiłków nie jest ani trudnym, ani nudnym zajęciem.

Innowacja " Zdrowo i kolorowo" ma zmotywować ucznia i jego rodziców do stosowania zdrowej diety, uświadomić  jak ważne jest dla naszego  zdrowia to, co jemy, wyposażyć w zasób wiedzy na temat witamin i innych składników odżywczych znajdujących się w warzywach i owocach oraz umiejętność przygotowania zdrowej kanapki lub surówki dla siebie i całej rodziny, zachęcić do wspólnego przygotowywania i spożywania posiłków,

pogłębi wiedzę na temat savoir - vivre przy stole.

W tym roku szkolnym cykl zajęć został podzielony na trzy części:

1. Zielono mi ...
  2. Czerwony jak burak