21 grudnia br. w świetlicy szkolnej, w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie, odbyły się zajęcia nt. „Wiem, co jem – zdrowe odżywianie" oraz „Pij wodę, bo to zdrowe".

Na początku zajęć dzieci opowiedziały o swoich ulubionych potrawach. Zestawiono je z piramidą żywieniową oraz tym, jak zjadane przez nas posiłki wpływają na funkcjonowanie człowieka. Następnie poproszono dzieci o przyporządkowanie obrazków potraw, składników posiłków do dwóch minek – wesołej i smutnej (miały one symbolizować samopoczucie człowieka w zależności
od zjedzenia zdrowych bądź mniej wartościowych posiłków). Zachęcono także dzieci do dyskusji
i odpowiedzenia na pytania, tj. „Dlaczego powinniśmy się zdrowo odżywiać?", „Jakie choroby powoduje nieprawidłowe odżywianie się?"

Druga część zajęć poświęcona została znaczeniu picia wody, jej wpływu na nasz organizm. Dzieci wykonały „mapę myśli" dotyczącą picia wody, a na koniec ozdobiły kubeczki, zachęcając tym samym do zrezygnowania z kolorowych i słodkich napojów.

Monika Karpus